{مطالب} زبان های برنامه نویسی محبوب


هر یک از زبان های برنامه نویسی به طور خاص برای کاربرد خاصی عرضه شده اند. زبان برنامه نویسی ایده آل باید در میان زبان های دیگر سازگاری داشته باشد. زبان های برنامه نویسی برای سال 2022 باید چند منظوره باشند که بتوانند چندین برنامه را به طور همزمان پشتیبانی کنند.

برنامه نویسی - تک پردازان

پایتون

پایتون یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی در بین مشاغل مدرن است. پایتون یک زبان همه منظوره است به این معنی که می توان از آن در بخش های مختلف توسعه نرم افزار استفاده کرد. پایتون یک زبان برنامه نویسی رایگان و متن باز با ماژول های پشتیبانی گسترده با توسعه جامعه، ادغام آسان با خدمات وب و ساختارهای داده کاربر پسند است. پایتون برای برنامه های علمی و محاسباتی مانند FreeCAD و Abacus و سایر وب سایت های محبوب مانند YouTube، Quora و Pinterest استفاده می شود.

برنامه نویسی و طراحی سایت - تک پردازان

جاوا اسکریپت

جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی است که در هسته اکثر فناوری ها قرار دارد. این زبان پس از آغاز به کار در سال 1995 به عنوان یک زبان برنامه نویسی برای Netscape Navigator به سرعت به شهرت رسید. نسخه مدرن این زبان تا سال 2008 توسعه نیافته بود. همانطور که در طول سال ها تکامل یافت، جاوا اسکریپت به یک زبان کاملاً مستقل تبدیل شد.

JavaScript که به اختصار JS نیز نامیده می‌شود، یکی از محبوب ترین زبان‌های برنامه نویسی است. جاوا اسکریپت زبانی سطح بالا، داینامیک، شی‌گرا و تفسیری است که از شیوه‌های مختلف برنامه نویسی پشتیبانی می‌کند. از این زبان می‌توان برای برنامه نویسی سمت سرور (Server Side)، اپلیکیشن‌های موبایل، بازی و اپلیکیشن‌های دسکتاپ استفاده کرد. بنابراین می‌توان اینگونه برداشت کرد که زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت ، یک زبان همه فن حریف است.

(شی‌گرایی یک تفکر و شیوه در برنامه‌نویسی است. در برنامه نویسی شی‌گرا کدها در واحدها‌ی کوچک‌تری تقسیم‌بندی می‌شوند و در طی برنامه این واحدها باهم پیوند می‌خورند تا برنامه‌ی نهایی ایجاد شود)

طراحی سایت - تک پردازان 

GoLang

Go در سال 2007 توسط گوگل برای API ها و برنامه های کاربردی وب توسعه یافت. این زبان اخیراً به دلیل سادگی و توانایی آن در مدیریت سیستم های چند هسته ای و شبکه ای و پایگاه های کد عظیم به یکی از سریع ترین زبان های برنامه نویسی در حال رشد تبدیل شده است. Go برای پاسخگویی به خواسته های برنامه نویسانی که روی پروژه های بزرگ کار می کنند ایجاد شد. به دلیل ساختار ساده و مدرن، در بین شرکت های بزرگ فناوری اطلاعات محبوبیت پیدا کرده است. Go می‌تواند برنامه‌ها را مستقیماً اجرا کند. زبان Go نسبت به زبان‌های تفسیری دیگری مانند جاوا اسکریپت سریع‌تر است. به عنوان یک زبان کامپایل شده، شبیه زبان‌های سطح پایین‌تر مانند C و ++C است.

برنامه نویسی

++C

++C یک زبان برنامه نویسی شی گرا است که می تواند برای ایجاد برنامه های کاربردی با کارایی بالا استفاده شود. در ابتدا این برنامه زیر مجموعه زبان برنامه نویسی C بود اما بعد به یک زبان مستقل تبدیل شد. این زبان سطح بالایی از کنترل بر منابع سیستم و حافظه را به برنامه نویسان ارائه می دهد. این زبان 3 بار در طی سال های 2011، 2014 و 2017 به C++11، C++14 و C++17 به روز شد.

طراحی سایت و برنامه نویسی

جاوا

جاوا یک زبان برنامه نویسی همه منظوره و قدرتمند است. زبان برنامه نویسی جاوا (JAVA)، با ویژگی شی گرا بودن، ارائه شده است. و برای توسعه برنامه های دسکتاپ و موبایل، پردازش داده های بزرگ، سیستم های جاسازی شده و غیره استفاده می شود. به گفته اوراکل، مالک جاوا، جاوا بر روی 3 میلیارد دستگاه در سراسر جهان اجرا می شود که جاوا را به یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی تبدیل می کند. گستردگی زبان برنامه نویسی جاوا، به حدی است که در بسیاری از برنامه های کاربردی و وب سایت ها، تلفن های همراه و کنسول های بازی، ردی از جاوا وجود دارد.


  • درج کننده مطلب: خانم م. سلطانی
  • ۱۴۰۱/۰۸/۲۱
  • ۷۵۵